Czyszczenie metodą sodowania umożliwia kompletne oczyszczenie materiału, bez jakiegokolwiek uszkadzania jego struktury.
Metoda ta sprawdzi się w każdym przypadku wymagającym oczyszczenia. Duże zastosowanie znajdzie w budownictwie oraz usługach remontowych. Nadaje się do oczyszczania zarówno ścian, elementów drewnianych z brudu i farb (np. warstw farby olejnej z drzwi i okien), fug i zapraw, kamienia naturalnego i kruchego piaskowca, usuwania zanieczyszczeń cementowych, doskonale odczyści ściany z graffiti, wielu warstw farb. Bez szkód usunie brud z powierzchni szklanych, metalowych, aluminiowych, z tworzywa sztucznego, drewna. Sprawdzi się w zakładach blacharsko-lakierniczych usuwając szybko i delikatnie powierzchnię lakieru z karoserii, w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, morskim. Ze względu na bezpieczeństwo oraz certyfikat ekologiczny używanego przez nas sprzętu oraz surowca doskonale nadaje się do oczyszczania maszyn w przemyśle spożywczym.

ZASTOSOWANIE:

BUDOWNICTWO
Sodowanie to najlepsza technika do oczyszczenia cegły oraz piaskowca. W pełni bezpieczna dla materiału i najbardziej efektywna metoda czyszczenia - bez użycia chemii!
Czyściliśmy szybko i efektywnie elewacje z ponad 100-letniego osadu (pod konserwatorem zabytków).
Czyścimy:
- zabytkowe elewacje budynków z cegły, drewna
- domy drewniane
- sidingi, meble drewniane, schody, podłogi z drewna, piaskowca
- konstrukcje betonowe
Rodzaje zabrudzeń:
naturalne zabrudzenia środowiskowe, resztki tynku oraz farb, lakierów, bejc czy graffiti.

MOTORYZACJA
Sodowanie umożliwia pozbycie się lakieru, wszelkiego rodzaju zabrudzeń, nalotów itp. Bez uszkadzania powierzchni . Nie powoduje nagrzewania i deformacji blach (jak w przypadku piaskowania). Podczas czyszczenia nie ma potrzeby demontażu podzespołów - sodowanie jest bezpieczne dla szyb, gumowych uszczelek, chromów czy plastiku. Pozostałości ścierniwa (nie toksyczne) po czyszczeniu, wystarczy wydmuchać sprężonym powietrzem lub po prostu spłukać wodą.
Czyścimy:
- karoserie aut i motocykle
- podzespoły mechaniczne, silniki itp.
- maszyny rolnicze
- autobusy, campery
- pociągi i tramwaje
- renowacja felg aluminiowych (sodowanie + szkiełkowanie)
Rodzaje zabrudzeń:
Smary, oleje, farby, spalenizna, graffiti, asfalt, wapń, emulsje, nalepki, tłuszcze i inne.

PRZEMYSŁ ( w tym spożywczy)
Przestój na serwis i czyszczenie w fabrykach/firmach przemysłowych, czas odgrywa niezmiernie ważną rolę. Każdy dzień przestoju maszyn/elementów linii produkcyjnej to strata. Szybkość i efektywność procesu czyszczenia metodą sodowania, znacząco wpływa na obniżenie kosztów związanych z przestojem lub serwisem urządzeń. Sodowanie to doskonały system usuwania wszelkich bez względu na rodzaj i gabaryty czyszczonej powierzchni.
W przemyśle spożywczym, czystość jest sprawą pierwszorzędną. Środki czystości stworzone na potrzeby "spożywki" są bardzo toksyczne i wymagają specjalnych środków ostrożności m.in. dokładne płukanie po użyciu. Ścierniwo którego używamy jest w 100% procentach nie toksyczne. Sodowanie usuwa wszelkiego rodzaju przypalenia, ciężkie zabrudzenia na piecach, formach do wypieku, grillach i innych urządzeń kuchennych.
Zastosowanie:
- wszystkie gałęzie przemysłu!

KOMUNALNE
Sodowanie delikatnie usuwa znaki poziome, pozostawiając asfalt w nienaruszonym stanie!
Dysponujemy w pełni mobilnym sprzętem. Posiadamy duże kompresory, które w razie potrzeby, w ciągu paru godzin jesteśmy w stanie "przerzucić" na drugi koniec Polski.

RENOWACJA
Sodowanie nie tylko usuwa naloty, okopcenia także po pożarach. Naturalną cechą sody jest wywabianie przykrych zapachów spalenizny podczas czyszczenia!
Po oczyszczeniu, drewno, cegła wyglądają jak nowe.
CZYSZCZENIE BASENÓW
Nasza bezinwazyjna technika czyszczenia, usunie wszelkiego rodzaju uciążliwe zabrudzenia i farby z basenów.